YouTube'dan Bir Yasak Daha...
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_lcap96%YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_rcap 96% [ 915 ]
YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_lcap1%YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_rcap 1% [ 7 ]
YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_lcap1%YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_rcap 1% [ 6 ]
YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_lcap3%YouTube'dan Bir Yasak Daha... I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Galatasaray'dan Fenerbahçe maçı öncesi şaşırtan şampiyonluk kutlaması gelişmesi!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:55:59

» Uğurcan Çakır cephesinden Galatasaray açıklaması geldi! Aylardır sezon sonunda imza atacağı konuşuluyordu...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:53:59

» Kerem Aktürkoğlu, Süper Lig devi Beşiktaş ile görüşme yapacak! Transfer döneminin bomba gelişmesi...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:52:41

» 22 maçlık galibiyet serisi sona erdi! Filenin Sultanları yenildi
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:48:30

» 2024 Voleybol Milletler Ligi'nde ilk maçlar oynandı! Direkt rakiplerimizden Almanya ve ABD net sonuçlarla güne damga vurdu...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:47:31

» Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba taburcu oldu! Yemek yiyemiyor, mamayla besleniyor
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:45:52

» Arka Sokaklar'a geri dönmüştü! Şevket Çoruh'un Serenay Sarıkaya göndermesi olay oldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:44:49

» İstanbul'da milyonlarca liralık kuyumcu soygunu! Şüpheliler silahlarıyla birlikte havuzlu lüks rezidansta yakalandı
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:39:19

» Rekabet Kurulundan Google kararı! Günlük para cezası uygulanacak
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:38:29

» Şarkıcı ve manken Ece Gürsel annesiyle pozlarını paylaştı! Sosyal medyada yorum yağdı: "Kimse inanmaz anne-kız"
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:37:00

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

YouTube'dan Bir Yasak Daha...

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1YouTube'dan Bir Yasak Daha... Empty YouTube'dan Bir Yasak Daha... Salı 28 Nis. - 23:10:57

Yazar : EgzotikForum

-
-

İnternet arama motoru Google’ın video paylaşım sitesi Youtube, terörist eğitim videolarının gösterimini tamamen yasakladı.

ABD’nin Connecticut eyaletinin Senatörü Joseph Lieberman’ın başvurusunu değerlendiren Google yetkilileri, terörizm ve teröristlerin reklamını yapan video görüntülerinin YouTube video paylaşım sitesinden kaldırıldığını bildirdi.

Google’ın kararını destekleyenler, yasaklamanın El Kaide terör örgütünün internet ortamındaki propaganda ve eğitim faaliyetlerini azaltacağına dikkat çekiyor.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın sözcüsü Richard Koko, terörist eğitim videolarının internet ortamında daha az yer almasının iyi bir haber olduğunu, ancak dünyadaki farklı internet sitelerinde gösterilen bazı cihat videolarının soruşturma ve istihbarat değeri taşıdığını, bu tip videoları yakından takip ettiklerini söyledi.

YouTube’da terörist eğitimi videolarının yanı sıra insanları şiddet eylemleri için kışkırtan, nasıl bomba yapılacağını ve keskin nişancılığı öğreten video görüntüleri de yasaklandı.

Amerikan Georgetown Üniversitesi’nden terörizmle mücadele konusunda uzman olan Profesör Bruce Hoffman, terörist eğitim videolarında kurbanların boğazının nasıl kesileceği, intihar kemeri ve ev yapımı patlayıcıların nasıl yapılacağı, insanlara sezdirmeden nasıl baskın düzenleneceğinin de aralarında bulunduğu çok sayıda yöntemin öğretildiğini ifade etti.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]