Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi...
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_lcap96%Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_lcap1%Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_lcap1%Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_lcap3%Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi...

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 34.jpg?v=3.0
Amerika’da emeklerine sahip çıkmak isteyen dokuma işçisi kadınların diri diri yakılması sebebiyle ilan edilen ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar’ günündeyiz. Her gün yeni bir kadın cinayetinin işlendiği, onlarca kadının şiddet gördüğü, taciz ve tecavüz gibi aşağılık muamelelere maruz kaldığı bir ülkede ‘Kadınlar Günü’nü kutlamak çok farklı… Fakat bütün bu olumsuzlukların giderilmesi için hem kadınlara hem de erkeklere çok iş düşüyor. Bu sorunlara karşı el ele vereceğiz, direneceğiz, kabullenmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz ve örgütleneceğiz. Varlığımızı, eşitliğimizi, haklarımızı sonuna kadar savunacağız çünkü biz kadınlar pek çok şeyi aynı anda yapabilme gücüne sahibiz. Unutmayın ki dünya ancak kadının emeğiyle güzelleşir. Yaşasın kadınlar!

- Türkan Şoray: “Kadına şiddete son verecek şeyin kadınların el ele verdikleri, dayanışma içinde oldukları bir mücadele olduğunu biliyoruz. Yüreğim o dayanışma içindeki kadınlarla birlikte çarpıyor. Daha güzel bir dünya mümkün; bu dünyayı kadınların gerçekleştireceğine inancım da sonsuz… Daha güzel nice 8 Mart’lara!”
- Zülfü Livaneli: “Kadına davranış şekli bir toplumun uygarlık ölçüsüdür. Toplumlar geliştikçe kadına şiddet azalır, ilkelleştikçe artar. Şaşmaz bir ölçü bu. Kadın haklarına sahip çıkma bilincinin yükselmesi dileğiyle 8 Mart gününü kutluyorum. Aslında her gün 8 Mart olmalı…”
Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 37

- Hülya Koçyiğit: “Öncelikle insan ayrımcılığının yapılmadığı, birinin bir diğerini hor görmediği, eşitsizliğin, psikolojik ve fiziksel tacizlerin, cinayetlerin yaşanmadığı, çocuk gelinlerin son bulduğu, sevgi ve saygının en büyük ilaç olduğu bilincinin herkesin kanıksadığı bir ömür diliyorum. Dünya Kadınlar Günü hepimize kutlu olsun!”
Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 40

- Ferhat Göçer: “Şiddet, eşitsizlik, sokakta baskı, taciz, eğitimsizlik, işsizlik gibi her biri birbirinden ağır kabusların altında ezilen kadınlarımızın sorunlarının çözülmesi için acilen, bugün, hemen ne yapılması gerekiyorsa, neyin değişmesi gerekiyorsa lütfen hemen olsun!”
- Şebnem Bozoklu: “Kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddetin gündemde olmadığı nice 8 Mart’lara. Her şeye rağmen umudu yeşerten kadınlardır. Günümüz kutlu olsun!”

Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 36

- Mehmet Ali Erbil: “Varlığına her zaman şükrettiğim anneciğimin ve tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Hayatın her alanında büyük özveriyle emek veren kadınlarımıza karşı şiddetin, tacizin, saygısızlığın, vefasızlığın son bulmasını diliyorum.”
Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 39

- Erhan Yazıcıoğlu: “Kadın Özgecan’dır. Ana, bacı, evlat, eştir. Konuşun, siz konuştukça biz zenginleşiriz. Hasta ruhlu toplumlar kadına şiddeti savunur ve onlar tedaviye muhtaçtır. Toplum dışıdır!”
- Birce Akalay: “Dünya kadınlar için her geçen gün daha zor ve yıpratıcı bir hal alırken, sesi gür çıkan kadınların, sessizliğe mahkum edilmiş hemcinslerinin sesi, eli, kolu gücü ve direnişçisi olması ümidiyle…”
- Sercan Badur: “Kadın, çok narin, hassas, naif, kırılgan ve duygusal yaratılmış. O sebepten bu güzel yaradılışın her şeyi hak ettiğini ve hep mutlu olması gerektiğini düşünüyorum. Ne yazık ki ülkemizde çok büyük zorluklar yaşayan, geri planda kalan, baskı gören kadınlarımız var. İnşallah günün birinde özgür, rahat ve güçlü günler görebileceklerini ümit ediyorum. Kadınlar her şeyin en iyisini hak ediyor…”

Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 38

- Irmak Ünal: “Bir ülke düşünün ki, yüreğinin attığı yerin adı bile ‘Ana’dolu! Bu isme hakkının dolu dolu verildiği nice 8 Mart’lara. Kadınların gücünü hafife alma ve unutma ki kadınlar uyandığında dağlar bile yerinden oynar.”
- Buket Dereoğlu: “Kadın kitap gibidir, oku oku bitmez. Okuyabileni bilgin, yazabileni şair yapar. Herkesin Kadınlar Günü’nü kutlarım.”

Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 41

- Tuvana Türkay: “Şu an kendim dahil ülkemdeki her kadın için her zamankinden daha da tedirginim. Çünkü kadın yaradılışının naifliğini canıyla ödüyor, analığı hiçbir anayasa maddesi tarafından korunamıyor! Ne güzel demiş Neşet Ertaş; Kadın insandır, erkek insanoğlu… Günümüz sağ olsun!”
- Gül Onat: “Kadınlarımız darp edilip öldürülürken ne zor bir şeyler söylemek. Gene de tüm dünya kadınlarına daha iyi, özgür, eşit ve mutlu günler dilerim.”

Ünlü isimler ŞIK okurları için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair duygularını dile getirdi... 35

- Pelin Öztekin: “Tüm kadınların kadınlığını özgürce yaşayabildiği, rahat nefes alıp kararlarını cesurca alabildikleri, hayallerinin peşinden gidebildikleri ve dünyaya kadınların gözünden de bakılan nice zamanlar görelim istiyorum…”

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]