Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_lcap96%Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_lcap1%Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_lcap1%Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_lcap3%Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kritik Hollanda maçı öncesinde basının karşısına geçti. Terim kadroyu açıklamazken, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre ve Ömer Toprak konuları hakkında konuştu.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Fatih Terim, Hollanda maçı öncesinde basın mensuplarını karşısına geçti. Terim, maçı değerlendirirken Emre Belözoğlu, Ömer Toprak ve Gökhan Töre konularına da değindi.
Terim’in açıklamaları şöyle;
“ÖMER TOPRAK’IN BURADA OLMASINI İSTERDİM”
Böyle şeyler oluyor. Olmaması diliyoruz ama oluyor. Ancak bunun milli takımımıza yansımaması için, herkes el birliğiyle önemli krizi doğru yönettiğinin fikrini taşıyorum. Ömer Toprak’ın da burada olmasını isterdim. Ama artık dünyada her futbolcunun böyle bir hakkı var. O da bu hakkını kullanmıştır. Onun yaptığı bu hareketin milli takıma yansımaması için doğru çalışılmıştır. Hakan da zaten iyi bir çocuk. Gökhan da 40 defa özür dilediğini söyledi. Yaptığımız tek şey kulüp gözetmeksizin herkesi ay-yıldız altında birleştirmektir.
“BİZ SADECE İZLANDA’DA KÖTÜ OYNADIK”
Hollanda’nın şurası zayıf demek çok akılcı bir yaklaşım olmaz. Çok yakın bir zamanda dünya 3.’süyle karşılaşıyoruz. Önemli, ciddi ve güçlü bir rakiple oynuyoruz. Hollanda da oynadı Çek takımıyla, biz de oynadık. Ama bakıyorum biz Çeklere karşı müthiş oynamışız. Biz bir tek İzlanda maçında kötü oynadık. Çek Cumhuriyeti’ne çok değişik kaybettik! Letonya’da olmayacak şeyler oldu. En az Hollanda kadar mücadele etmek zorundayız. Onlar da kadar konsantre olmak zorundasınız. Türk Milli Takımı’nın önemli bir şeyini söylemek isterim; biz böyle zamanlarda iyi refleks gösteriyoruz. Umarım bu refleksi gösterebiliriz. Bulunduğumuz yer hak ettiğimiz yer değil bence.
BASIN MENSUPLARINA VERYANSIN!
Böyle bir basın toplantısında, üzücü olan Hakan, Ömer ve Emre konularını sormanız. Taktik, teknik hiçbir şey merak edilmiyor! Sahada olanın sahada kalması gerektiğini bir türlü öğrenemiyoruz!
Emre’nin yaptıklarını tasvip ettiğim sanılmasın. Bu konuda kabul etmediğim yerleri Emre’ye söyledim. Ona yapılanları da tasvip etmiyorum. Onun da anası, babası, eşi, çocuğu var. Lütfen biraz sakin olalım. Meslektaşım Bilic’e yapılan, Emre’nin hareketlerini hoş karşılamam doğru değil. Buraya geldikten sonra başka renk yok! Burası kırmızı ve beyaz… Derbiden sonra bunların olacağını bildiğim için kampı Amsterdam’a yakın bir yere aldım. Keşke yanılsaydım, bunlar olmasaydı.
Burası kulüp fanatizminden uzak bir yer. Ama açıkçası kampa girdiğimiz günden bu yana Emre’nin kötü günler geçirdiğini söylemem gerek. Keza Gökhan da bugün kötü bir gün geçirdi.
Milli takım kazanmasın veya yenilsin diye bakanlar, bugün hepsi milli takım kazansın diye gönül atar olmuş. Bu tartışmaları birkaç gün erteleyebilirdik.
“KAYBEDECEĞİMİZİ ZATEN KAYBETTİK”
Türk Milli Takımı ürküyor, çekiniyor diye algılanmasın. Bizim kaybedeceğimiz bir şey yok. Kaybedeceğimizi zaten kaybettik. Robben büyük eksik. Ama Vlaar falan derseniz, biz de o zaman Ömer Toprak deriz ve bu liste uzar gider. Hollanda’da şöhret çok, önemli oyuncu çok…
Türkiye’nin bu galibiyete çok ihtiyacı var! Bu galibiyet gelirse, grubun durumu tamamen çok ilginç olacak! Çok şeylere gebe olacak. Hollanda gücüyle her zaman telafi edebilir ama bize yenilirlerse telafi edemeyebilirler. Çekler ve İzlanda çok iyi gidiyor.
“ZEKİCE DAVRANMALIYIZ”
Mağlubiyet dışındaki skorlar bizi sonuna kadar götürür… Burada Hollanda ile oynamak çok kolay bir şey değil. Ama söylüyorum; biz her yerde herkesle oynayacak bir kapasitedeyiz. Böyle seviyelerde çok dikkatli olmak gerekir. Oyunu hiçbir şey şekilde doğru oynamak dışında kazanamazsınız! Zekice davranmalıyız.
Olay sadece Hollanda-Türkiye maçı değil. Bu maç diğer maçları da ilgilendiriyor. Hollanda için hayati bir karşılaşma değil. Hiddink, bu maçta alınan 3 puanın yukarıdaki takımlara yaşanacağını düşündüğü içi analizini yapmış.
TERİM KADROYU AÇIKLAMADI
Kazım iyi bir oyuncu. Onu A Milli Takım’a da ben almıştım. Galatasaray’da da beraber görev aldık. Kazım yarın oynar mı onu bilemiyorum ama oynabilir de…Kararımı yarın sabah vereceğim. Bizim bir oyun şablonumuz var. Her yerde oynadığımız bir düşüncemiz var. Bugün bir iki ufak düşüncemiz var o yüzden kadroyu açıklamayacağım.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]