Kayakta tarihi başarı!
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Kayakta tarihi başarı! I_vote_lcap96%Kayakta tarihi başarı! I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Kayakta tarihi başarı! I_vote_lcap1%Kayakta tarihi başarı! I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Kayakta tarihi başarı! I_vote_lcap1%Kayakta tarihi başarı! I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Kayakta tarihi başarı! I_vote_lcap3%Kayakta tarihi başarı! I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Fenerbahçe Beko, EuroLeague’de Final Four’a yükseldi!
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:20:05

» Galatasaray'ın eski oyuncusu Jo Alves, takım otobüsünde tutuklandı!
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:19:01

» Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber geldi! Ret yediler...
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:18:29

» Beşiktaşlıların beklediği isimden kötü haber! Feyyaz Uçar, Di Maria'nın listelerinde olmadığını açıkladı
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:16:04

» Ziraat Türkiye Kupası'nda finalin adı belli oldu! Fatih Karagümrük'ü 4-0 mağlup eden Trabzonspor, Beşiktaş'ın rakibi oldu...
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:15:26

» Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı... Kalben'den açıklama geldi!
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:13:46

» Merve Taşkın'a gelen mesaj şaşırttı! "Eşimi test etmek istiyorum" deyip...
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:12:32

» İstanbul'da uyuşturucu operasyonu... Ünlü şarkıcı Kalben gözaltına alınmıştı! İfadesi ortaya çıktı: "İçiciyim ben, satmıyorum”
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:11:40

» 3 ödül birden aldı ama yetmedi! Yalı Çapkını'nın güzeli Afra Saraçoğlu’na okul hayatı sorulunca... O değil annesi gerildi
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:10:20

» 1 milyon Euro'ya Yunanistan'dan ev almıştı! Demet Özdemir fiyatlara isyan etti
tarafından Yazar : EgzotikForum Bugün 19:09:28

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kayakta tarihi başarı!

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Kayakta tarihi başarı! Empty Kayakta tarihi başarı! Salı 17 Şub. - 22:08:35

Yazar : EgzotikForum

-
-

Milli kayakçı Samet Karta, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından ABD'de düzenlenen Kayakla Atlama FIS Kupası'nda birinci olarak Türkiye'ye bu alanda madalya kazandıran ilk sporcu oldu.
Bir süredir Finlandiyalı ünlü antrenör Niemela Pekka ile çalışan milli sporcu Karta, ABD'nin Vermont Eyaleti'nde bulunan Brattleboro'da düzenlenen FIS Kupası'nda ilk sırayı elde ederek tarihi bir başarıya imza attı.
Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, yaptığı açıklamada, Karta'nın başarısının gurur verici olduğunu belirtti.
Yarar, şu ifadeleri kullandı:
"Ülkemiz için çok önemli bir başarı. Federasyonumuz ve camiamızın bir arada çalışarak neler başarabileceğinin göstergesi. Genç sporcumuza bizi böyle gururlandırdığı için teşekkür ediyorum. Çok çalışarak ve ehil ellerde iyi atletlerin neler yapabileceğini bize gösterdi. İnanıyorum ki, tüm kayak camiası başarıya odaklanırsa çok daha fazla sayıda sporcumuz katıldıkları yarışlardan benzer sonuçlarla dönecek, çok daha üst başarılara ulaşacak. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum."
Karta, 20-22 Şubat tarihlerinde Lake Placid ve Iron Mountain'da düzenlenecek kıtalararası FIS COC yarışmalarına katılacak. Karta, bu yarışlarda ilk 30'a girmesi durumunda elde edeceği puanlarla Kayakla Atlama Dünya Kupası yarışmalarına katılma hakkı elde edecek.

KILIÇ'TAN TEBRİK!
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ABD'de düzenlenen Kayakla Atlama FIS Kupası'nda birinci olarak Türkiye'ye bu alanda kupa kazandıran ilk sporcu Samet Karta'yı kutladı.

Bakan Kılıç, yayımladığı tebrik mesajında, tarihi bir başarıya adını yazdıran milli sporcu Samet Karta'yı tebrik etti. Kılıç mesajında, şunları kaydetti:

"Branş farkı olmaksızın milli sporcularımız, uluslararası spor organizasyonlarında ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Bu noktada tarihi bir başarı haberi de ABD'den geldi. Milli kayakçımız Samet Karta, Kayakla Atlama FIS Kupası'nda birinci olarak, bu başarıyı ülkemize getiren ilk isim oldu. Milli kayakçımız Karta'yı başarılarından dolayı tebrik eder, bu başarıların genç sporcularımıza yol göstermesini dilerim."

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]