18 Yaşından Sonra 10cm uzama
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_lcap96%18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_rcap 96% [ 915 ]
18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_lcap1%18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_rcap 1% [ 7 ]
18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_lcap1%18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_rcap 1% [ 6 ]
18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_lcap3%18 Yaşından Sonra 10cm uzama I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

18 Yaşından Sonra 10cm uzama

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

118 Yaşından Sonra 10cm uzama Empty 18 Yaşından Sonra 10cm uzama Ptsi 19 Ocak - 4:36:08

Yazar : EgzotikForum

-
-

Arkadaşlar Öncelikle Şunu belirtmek istiyorum. Genelde derler ki ; Babanın , veya dayının , ya da dedenin boyuna bak , yani genlerine bak , onlar kadar olucaksın derler. Tamam genler tabikide önemli . Genlerinde boy ortalaması % 1.65 olan bir gencin boyunun 1.80 olması tabikide beklenemez. Genlerin Yanında , senin beslenmen , yaptığın sporlar da boy uzamasında önemlidir. Neyse Çok Uzatmadan Konuya giriyorum ...

Benim ;

(Annemin Babası )Dedem : 1.60
(Babamın Babası )Dedem : 1.70
Dayılarım ; ( 3 Tane Dayım var üçüde 1.67-1.70 Arası )
Annem :1.55
Babam 1.77
Abim : 1.70

Öncelikle sizlere böyle genlerimin boylarını yazayım dedim . Gördüğünüz gibi genelde Kısa boylu insanlar. Babam birazcık İstisna gibi ...

Herneyse 18 Yaşındaydım . Boyum 1.72 idi . Tamam belki normaldi , çok kısa değildi , ama babamın boyuda 1.77 idi . Sonuçta en yakın genim olan babamın boyu kadar olmam mümkündü . 18 Yaşımda karar verdim kendime uzamak için sınırları zorlamak istiyordum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 

Evet Şuan 21 Yaşındayım , tam 3 Senede 10cm uzadım şu an boyum 1.82 [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Babamın demesine göre sülalede en uzun benim olduğunu söylüyor. Gerçekten bayramda misafirliklere gittiğimizde falan akrabalardan benden uzununu görmedim herkesin sorduğu tek soru vardı nasıl değiştin bu kadar ? Nasıl Uzadın ?

Forumda bir çok kişinin işine yarayacağını düşündüğüm için böyle bir konu açtım ve bu 3 sene içinde neler yaptığımı anlatmak istiyorum ...

Arkadaşlar öncelikle disiplin önemli , sıkı ve düzenli yaşamla herşeyi elde edebilirsiniz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Arkadaşlar 18 Yaşımdan sonra düzenli bir idman-beslenme planı yaptım kendime . 

Bu Planda Şunlar vardı ...

Her Sabah Kahvaltıda 1 Barbak Süt , 
Günde 1 Kase Yoğurt ,
Yatmadan önce Mutlaka 1 Bardak Süt ,

Not: Günde ortalama 3 Bardak İçiyordum ( 1 Kase Yoğurt her Gün yedim )

Her sabah 500 Kere Zıpladım , Hazır OL! Vaziyetinde , ellerim yanda sıçrıyordum. 100 Taneden 5 Seri yapar 500 [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

10 Barfiks Çekiyordum , hemen arkasından barfiks çektiğim demirlere 20 Saniye Asılı Kalıyordum . Bunu 5 Seri Yapıyordum ... günde ortalama 1.5 dakika asılı kalıyordum tabi bu seri halinde 20 saniyelik seriler halinde .. 5 Seri ...

Önemli olan bir diğer nokta da sanırım açma germe hareketleri .tabi bu hareketleri ısınma sırasında zıplamadan önce yapmak gerek . Kollarınızı ve bacaklarınızı açma germe hareketleriye çok iyi açmanız gerekiyor .. Acıdığı yere kadar açıp 10 saniye beklemek ...

Ve en önemlisi Geceleri 10.30 da yatıp 08.00 da kalkmamdı sanırım .

İşte arkadaşlar sadece bu yazdıklarım haricinde extra hiç birşey yapmadan 18 yaşımdan 21 yaşıma kadar 10cm uzadım [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ama dediğim gibi , geninizde uzun biri yoksa belki bu yaptıklarınız bile yaramayabilir . Ama sonuç olarak şu an sülalemde boy ortalamasının düşük olduğu bir sülaleden 1.82 olarak çıkmam beni şaşırtmadı değil [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Süte , yoğurta , düzenli uykuya , ve yazmş olduğum düzenli spora çok teşekkür ediyorum beni bu 3 senede 10cm uzattıkları için [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.])))

Arkadaşlar umarım bir çok kişinin işine yarar bu konu .

İyi Forumlar .[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]