Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_lcap96%Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_lcap1%Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_lcap1%Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_lcap3%Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Nikola Jokic 40 sayı attı, Denver seride öne geçti
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:55:48

» Galatasaray Kulübünün başkan adaylarından Süheyl Batum, vizyonunu ve hedeflerini paylaşmak üzere kongre üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kulübün Kalamış'taki tesislerinde gerçekleştirilen kahvaltıya Süheyl Batum ve yönetim listesinde bulunan kişiler
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:54:35

» Galatasaray taraftarından Fenerbahçe maçı için olay yaratan koreografi hazırlığı iddiası!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:53:07

» Fenerbahçe'nin eski golcüsü Emenike'den Aziz Yıldırım paylaşımları! Galatasaray'a gönderme yapmayı da ihmal etmedi...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:51:33

» Ferdi Kadıoğlu için istenilen bonservisi kabul ettiler! Yıldız isim yeni sezonda 'Ada' yolcusu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:49:55

» Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihi çağrı! ''Fenerbahçe için gelin yeni bir sayfa açalım, ne yapacaksak birlikte yapalım''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:48:56

» Kerem İnan: "Galatasaray’ın minimum 3 gol atacağını düşünüyorum"
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:47:47

» Galatasaray-Fenerbahçe maçı için araba parasına bilet satılıyor! Tam 750 bin TL'ye onlarca bilet satışta...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:46:50

» Kerem Aktürkoğlu, Süper Lig devi Beşiktaş ile görüşme yapacak! Transfer döneminin bomba gelişmesi...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:41:11

» Beşiktaş Sergen Yalçın ile görüştü! Başarılı hocanın şartları belli oldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:40:12

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Müziksiz Evin Konukları, 18 Ocak'ta Profilo'da

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

TİYATROKARE
“MÜZİKSİZ EVİN KONUKLARI”

1990’da Neil Simon tarafından yazılan ve “Lost In Yonkers” adıyla Broadway ile Londra başta olmak üzere tüm dünyada oynanan oyun, MÜZİKSİZ EVİN KONUKLARI adıyla Tiyatrokare’nin 1992’de kuruluş oyunu olarak, devlet sanatçısı Macide Tanır’ın yıllar sonra tiyatroya tekrar dönmesini sağladı ve üç yıl kapalı gişe oynadı…

Ve yıllar sonra tekrar, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Macide Tanır anısına, Nedim Saban’ın güncel bir çeviri ve yorumuyla sahneleniyor.

Sevgisiz bir babaanneyi canlandıran Serpil Tamur başrolü, Umutsuz Ev Kadınları‘ndaki Emel rolüyle çok sevilen, Şehir Tiyatroları oyuncusu Özge Özder ile paylaşıyor. Diğer rollerde Abdül Süsler, Asuman Çakır, Emrah Düzkaya, Selim Tezin, Abdullah Semercioğlu’nun oynadığı oyunun dekorları Barış Dinçel, kostüm tasarımı Serpil Tezcan, ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu, müzikleri Barış Manisa, fotoğrafları Emrah Nihat Erel’e ait.

Ünlü Amerikalı oyun yazarı Neil Simon’un başyapıtı sayılan ve 1991’de Pulitzer Ödülü alan, Nedim Saban’ın günümüze yeniden çevirdiği ve yönettiği oyun;

Kendisini sevgiye kapatmış yaşlı bir kadın ve onun çocuk ruhlu kızının hayatına giren iki çocuğun öyküsünü anlatıyor. Oyunda, babalarının ekonomik durumunun bozulması nedeniyle, sevgisiz bir babaanne ve engelli bir teyze ile yaşamak zorunda kalan iki çocuğun hikayesi anlatılmaktadır. Tiyatrokare’nin büyük ilgi gören oyunu Leyla’nın Evi’nde olduğu gibi kuşak çatışması ve kuşaklar arası sevgi bağı bu oyunda da perçinlenmekte, günümüz izleyicisine sıcak ve insancıl mesajlar verilmektedir. Oyunda sevgi, acıma, koruma ve sahiplenme duyguları farklı karakterlerin gözünden irdelenmekte, yaşam mücadelesi içinde yitirilen sevgi bağları ele alınmaktadır.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]