Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan)
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_lcap96%Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_lcap1%Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_lcap1%Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_lcap3%Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan) I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kadıköy Tiyatro Festivali’nde Kadıköylü Tiyatroların Ne İşi Var (Ali Erdoğan)

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Bizi Kadıköy Tiyatro Festivali”nde izlemeye alışık olan seyircilerimize buradan haberi vereyim.
AKLIM KAÇTI GÖREN VAR MI? güldürümüz : Özgürlük Parkı’n da yok.
Neden mi yok ?
Bize bir neden bildirilmedi ama bizce bunun en” mantıklı “ nedeni şu:
Kadıköy” lü bir tiyatro olmuş olmamız!
Ve on beş yıldır Kadıköy’ de perde açmamız!
Öyle ya Kadıköy”lü bir tiyatronun Kadıköy Tiyatro Festivali’nde ne işi var !
Çok saçma !
*
Festivalde yer almayacağımızı bildiren bir ileti geldi.
Yazı da ne bir isim var ,ne de bir imza .
Oyunların seçimini kurul yaptı diyorlar
Bu kurul ne zaman kuruldu Kadıköy Belediyesi’ nin bağrında?
Kimlerden kurulu?
Biz bunun cevabını almak istiyoruz
Çünkü salonlardan seans alırken de festivalde oynamak için de kurul karar veriyormuş! Yani tiyatroların sezon içindeki kaderlerini etkileyen kararları bu kurul alıyormuş!
İyi de nerede bu kurul?
Böylesi önemli kararlar alan kurulla ilgili bildiğimiz tek şey ‘
Böyle bir kurulun ortada olmaması!”
Kimlerden kurulu olduğu bilinmemesi!
(İster misiniz tiyatrocuların kaderlerini etkileyen bu kurulda tiyatrocu olmasın?)
*
Ey kurul neye göre seçiyorsun oyunu kriterin ne?
Ses yok!
Neye göre reddediyorsun oyunları kriterin ne?
Ses yok!
Biz seçtik oldu!
Neyi seyredeceğiz?
Bizim seçtiklerimizi !
Düşünün: tatlıcıya gidiyoruz bizim hangi tatlıyı yiyeceğimize kurul karar veriyor:
Herkes kabak tatlısı yiyecek !
Bi zaman sonra kabak tadı vermez mi?
*
Uzun sözün şöbiyeti: İlçe halkının tercihlerini de koyacaksın kendi tercihlerinin yanına!
Külahıma Anlat, İnsanoğlu İnsan, Başka Kapıya, Şakayla Söyler Haldun Taner, Bize Bir Haller Oldu,
Vatan Kurtaran Şaban.oyunlarıyla on dördüncüsü yapılacak festivalde altı kez yer almışız..
Soruyorum, bu oyunlardan hangisinde seyirci bizi yalnız bırakmış?
Hangisinde yarıda çıkmış?
Hangisi alkışını esirgemiş
Her oyun alkışlarla bitmişse ilçe halkının Kadıköy’lü bir tiyatro topluluğu olarak bizi benimsediği tercih ettiği içindir.
Yani biz ilçe halkının tercih ettiği bir topluluğuz.
*
İlçe halkının tercihlerini hiçe sayarak yapılacak festivaller , bir zaman sonra KADIKÖY TİYATRO FESTİVALİ”NDEN KADIKÖYLÜ TİYATROLARI AYIKLAMA FESTİVALİ”ne dönüşmez mi?
Ben bugüne kadar festivalde “o niye var” diye sormadım , hep “ biz niye yokuz” diye sordum.
İşte yine soruyorum:
Biz niye yokuz?

Ali Erdoğan

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]