6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_lcap96%6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_rcap 96% [ 915 ]
6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_lcap1%6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_rcap 1% [ 7 ]
6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_lcap1%6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_rcap 1% [ 6 ]
6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_lcap3%6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

6.SADRİ ALIŞIK ANADOLU TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU…

KEREM ALIŞIK, ÇOLPAN İLHAN SANATA DEĞER KATAN KADINLAR ÖDÜLÜNÜ VERİRKEN, “ÇOLPAN İLHAN ailemizin kahramanı, emek üretim ilişkimizin kaynağı ve sanatsal tüm çabalarımızın mimarıdır” dedi…

ELVİN BEŞİKÇİOĞLU, YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ÖDÜLÜNÜ ALDI

Bu yıl 6.sı düzenlenen 2014-2015 sezonu “Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri” sahiplerini buldu… Yaşanan üzücü olaylara rağmen çok sayıda sanatseverin katıldığı Ankara Şinasi Sahnesi’nde gerçekleşen töreninin açılışını Yekta Kopan ”Herşeye rağmen inadına Sanat” sözleriyle yaptı.

Kerem Alışık ise Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülünü Sevgi Türkay’a verirken duygusal anlar yaşadı. ”Çolpan İlhan ailemizin kahramanı, emek üretim ilişkimizin kaynağı ve sanatsal tüm çabalarımızın mimarıdır. Ailem ve SAKM ailesi olarak ona bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum” derken ”Sanatla nefes alabilen bireyler olarak bu acılı ve endişeli günlerimizde hayata sanatla tutunmaya çalışıyoruz. Çünkü sanatın bir yakınma değil, bir başkaldırı, bir moral gücü olduğunu biliyoruz. Bu duygu ve düşünceyi bizimle bu gece paylaşan sanat dostlarına teşekkür ediyor, ödül alan ve aday olan meslektaşlarımı kutluyorum.” diye konuştu.

Ayrıca gecede Erdal Beşikçioğlu’nun eşi Elvin Beşikçioğlu Tatbikat Sahnesi’ndeki oynanan“Mezarsız Ölüler” adlı oyunundaki performansıyla
” Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ” ödülünü alırken , ”Başta Erdal olmak üzere bu ödülü almam da emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ödülü Erdal ve tüm Tatbikat Sahnesi adına alıyorum ” diye belirtti.

Gecede Onur Ödülü ise Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından değerli sanatçı Gülgün Kutlu’ya verildi.

Ankara’da sahnelenen ve Anadolu’dan Ankara’ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında emek veren sanatçıları yüreklendirmeyi amaçlayan, Çankaya Belediyesinin desteğiyle gerçekleşen ödüllerin jüri başkanlığını Gülşen Karakadıoğlu (Öğretim Görevlisi, Eleştirmen & Yazar) yaptı… Mehmet Ege (Yönetmen & Oyuncu), Prof. Dr. Deniz Bozer (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Doç. Dr. Filiz Elmas (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Akif Yeşilkaya (Yönetmen & Öğretim Görevlisi), Mehmet Atay (Yönetmen & Oyuncu) ve Basri Albayrak (Oyuncu) seçici kurulun değerli isimleri arasında yer aldı.

6. SADRİ ALIŞIK ANADOLU TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ
(2014-2015) SAHİPLERİ “KOYU RENKLE” BELİRTİLMİŞTİR…

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU
Aylin Saraç Tiyatro 1112 Garaj “Şümürz -İmparatorluk Kuranlar”
Eda Aydınlı Ankara Devlet Tiyatrosu “Cymbeline”
Elvin Beşikçioğlu Tatbikat Sahnesi “Mezarsız Ölüler” (Ödül Kazanan)

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU
Durukan Ordu Tatbikat Sahnesi “Marquis de Sade-Quills- “
Erdal Küçükkömürcü Ankara Devlet Tiyatrosu “Satıcının Ölümü” (Ödül Kazanan)
Hakan Salınmış Tiyatro 1112 Garaj “Şümürz -İmparatorluk Kuranlar-“

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU
Maral Üner Ankara Devlet Tiyatrosu “Hedda Gabler” (Ödül Kazanan)
Meltem Keskin Bayur Ankara Devlet Tiyatrosu “Cymbeline”
Sinem Şahin Ankara Devlet Tiyatrosu “ Neşe’Dert’Aşk”

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU
Adem Aydil Tatbikat Sahnesi “Mezarsız Ölülüler”
Mert Kırlak Eskişehir B.B. Şehir Tiyatroları “Gergedan” (Ödül Kazanan)
Mesut Turan Ankara Devlet Tiyatrosu “Hedda Gabler”

KOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU
Ebru Nil Aydın Ankara Devlet Tiyatrosu “Shakespeare Zorda” (Ödül Kazanan)
Fulya Koçak Ankara Sanat Tiyatrosu “Tesadüfen Kadın Elizabeth”
Zeynep Aytek Ankara Devlet Tiyatrosu “ Kuaförde Bir Gün”

KOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU
Ahmet Melih Yılmaz Tatbikat Sahnesi “Woyzeck Masalı”
Cüneyt Mete Ankara Devlet Tiyatrosu “Shakespeare Zorda”
İrfan Kılınç Ankara Devlet Tiyatrosu “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” (Ödül Kazanan)

KOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU
Deniz Atlı Tatbikat Sahnesi “Woyzeck Masalı”
Şirin Giobbi Ankara Devlet Tiyatrosu “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” (Ödül Kazanan)

KOMEDİ YA DA MÜZİKAL DALINDA YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU
Berkan Şal Tatbikat Sahnesi “Woyzeck Masalı”
Bülent Yıldıran Ankara Sanat Tiyatrosu “Tesadüfen Kadın Elizabeth” (Ödül Kazanan)
Ünsal Coşar Ankara Devlet Tiyatrosu “Shakespeare Zorda”

ONUR ÖDÜLÜ – Gülgün Kutlu Gerek unutulmaz rolleriyle hatırlanan oyunculuğu gerek öğrencilerine oyunculuk sanatını öğreterek katkıları yanında sahnelenen oyunları görmek konusunda eksilmeyen ilgisi ve sorumlu bir kıdemli oyuncu tavrıyla örnek olması nedeniyle onur ödülü sunulması uygun görülmüştür.

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ – Kulis Sanat Tiyatrosu Özel tiyatroların zor koşullarla sürdürdükleri yaşam süreçlerine karşın kişisel çabalarıyla kurdukları yeni tiyatrolarında sergiledikleri nitelikli oyunlar ve başarılı oyunculuklarıyla genç bir soluk kattıkları için özel ödül verilmesi uygun görüldü.

ÇOLPAN İLHAN SANATA DEĞER KATAN KADINLAR ÖDÜLÜ kostüm tasarımı konusundaki yaratıcılığıyla, tiyatroya sanatsal katkısı yanında öğretmenliği, yapıcı ve ilkeli tavrıyla Sevgi Türkay’a verildi.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]