Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_lcap96%Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_lcap1%Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_lcap1%Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_lcap3%Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Tiyatro ve dizi oyuncusu Melek Baykal hakkında Instagram hesabı üzerinden Yozgat'ta başörtülü kadınlarla çektirdiği fotoğrafın altına yazdığı yorum nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve hakaret" suçlarından iki avukat savcılığa başvurarak, suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusu dilekçesini inceleyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu savcılarından Umut Tepe soruşturma başlattı. Oyuncu Melek Baykal da, soruşturma üzerine savcılık tarafından adliyeye çağrılarak ifadesi alındı.

Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. Melek-baykall1_640

"BAŞÖRTÜLÜ İNSANLARA ART NİYETLİ YAKLAŞMIYORUM"

Baykal ifadesinde, Kaçma Birader filmi için 2 günlüğüne Yozgat'ta bulunduğunu ve Hayri İnal Konağı'na gezme amacıyla gittiklerini anlattı. Konağın duvarında asılı fotoğraftaki kadın aile bireylerinin başlarının açık olmasının dikkatini çektiğini söyleyen Baykal ifadesinde, "Bu olay bana çok ilginç geldi. Konukevi ziyareti sonrası bu paylaşımı yaptım. Bu paylaşım düşünmeden, kimleri üzebileceğini tahmin edemeden alelacele yapmış olduğum bir paylaşımdır. Bu paylaşımdan dolayı Türk halkından özür dilemek, yanlış anlaşıldığımı belirtmek amacıyla basın açıklaması yaptım. Başörtülü insanlara kesinlikle art niyetli yaklaşmıyorum" dedi.

Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. Elek-baykal1

"TEPKİLERİN ARDINDAN BENİ BAŞÖRTÜLÜ İNSANLAR TESELLİ ETTİ"

İzleyicilerinin büyük bir çoğunluğunun muhafazakar insanlar olduğunu kaydeden Baykal, "Bu insanların hassasiyetlerini her zaman gözeten ve yanlarında olan birisiyim. Yanlış anlaşıldığımdan dolayı cumhuriyet savcılığı huzurunda da tüm halkımızdan özür diliyorum. Bu yanlış anlaşılma nedeniyle manevi olarak çok zarar gördüm. Beni teselli eden insanlar, çevremdeki başörtülü muhafazakar insanlardır. Üzerime atılı suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.

Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. Elek-baykal2

PAYLAŞIM, BİLGİ VERME VE ELEŞTİRME OLARAK NİTELENDİRİLDİ

Soruşturma dosyasındaki incelemelerini tamamlayan savcılık, Baykal'ın yaptığı paylaşımı düşünce ve kanaat özgürlüğü ile düşünce açıklama ve yayma özgürlüğü olarak nitelendirdi. Paylaşımın bilgi verme ve eleştiri sınırları içerisinde kaldığına kanaat getiren savcılık, atılı suçlamanın oluşmadığı gerekçesiyle Baykal hakkında takipsizlik kararı verdi.

Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. Elek-baykal3

INSTAGRAM PAYLAŞIMI ÇOK TEPKİ GÖRMÜŞTÜ

Melek Baykal, Yozgat'taki Hayri İnal Konağı'nda başörtülü kadınlarla bir fotoğraf çektirmiş, kendisinin yüzünün asık olduğu fotoğrafı Instagram hesabından paylaşmıştı. Baykal fotoğrafın altına şu notu yazmıştı:

"Sağ tarafa baktım konağın duvarında konağın gerçek sahipleri Hayri İnal ve ailesinin resimlerini gördüm…Gözlerime inanamadım. En az 100 sene önce çekilen resimlerdeki hanımefendiler son derece medeni bir tavır ve kılık kıyafetleriyle bana gülümsüyorlardı. Çok mutlu olmuştum. Sonra kafamı sola çevirdim. Gördüğüm manzara 150 sene sonra geldiğimiz noktaydı. Yani konağın yeni sahipleri Yozgat Belediyesi ve çalışanları…Konağı terk ederken aklımda bir şey kaldı. Konağın gerçek sahiplerinin medeni halleri…Ve kendi kendime sordum. Biz ne zaman ve neden bu kadar geriye gittik diye. Cevabını bulamadım."

Melek Baykal ile ilgili başlatılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı verdi. Elek-baykal4

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]