Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_lcap96%Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_lcap1%Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_lcap1%Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_lcap3%Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Fenerbahçe'nin yıldızı Tadic'ten çok konuşulacak şampiyonluk itirafı! ''İpler artık Galatasaray'ın elinde''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:58:59

» Fenerbahçe karşısında takımını 10 kişi bırakan Al-Musrati Beşiktaş taraftarının sabrını taşırdı! "Tarihin en büyük kazığı"
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:57:12

» Beşiktaş, Kadıköy'de kırmızı görmeden duramıyor!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:56:24

» Derbi tarihinde bir daha kolay kolay yaşanmaz... Fenerbahçe tribünlerinden sürpriz hareket!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:55:40

» Trendyol Süper Lig'in 34. haftasında Fenerbahçe'ye 2-1 mağlup olan Beşiktaş, 2023-2024 sezonunda oynadığı tüm derbileri kaybetti.
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:54:41

» Buse Naz Çakıroğlu, üst üste üçüncü kez Avrupa şampiyonu oldu!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:51:28

» Hasan Can Kaya Cem Yılmaz'a 'Veteran komedyen' deyince gündem oldu! Hülya Avşar'dan yorum: Öyle demek istememiştir
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:50:04

» İzmir'de 8 kişilik bir erkek grubu bekarlığa veda partisi düzenlemek için bir eğlence mekanından rezervasyon yapmak istedi. Ancak grup erkeklerden oluştuğu için ve içki içtikten sonra çevredekileri rahatsız edebileceklerinden dolayı bu talep kabul edilmed
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:46:55

» Kargo iadesi kutusunun içinden kedi çıktı! Sahipleri yanlışlıkla gönderdi... Depo çalışanlarını hayrete düşürdü
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:44:16

» Kemik parçaları bulunmuştu! Korhan Berzeg'i arama çalışmalarında yeni detay: Gözler artık o ihtimale çevrildi
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 18:42:02

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Beşiktaş'ın 2015 yılı 4. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan Başkan Adayı Rüzgar Sağnak önemli açıklamalarda bulundu.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Rüzgar Sağnak ilk olarak oluşan borçta Vodafone Arena Stadı'nın etkisi olmadığını açıklarken, ''Ortam biraz gerildi. Daha hafifleyelim istiyorum. Benden önce hocanın söylediklerine herşeye katılıyorum. Bu kulüp eskiden ben öyle hatırlıyorum spor kulübüydük. Kupalar ve şampiyonluklar kazanırdık. Her branşta başarılı işler yapardık. Bugün sanki Dumankaya yönetim kuruluna geldik gibi hissettim. Bütün orada gösterilen herşey inşaat, inşaat, inşaat. Yapılacaklar inşaat, yapılanlar inşaat. Burada hakikatlar üzerinde konuşulmayıp sürekli algı üzerinden konuşuluyor. Ben Mayıs 2016 Beşiktaş başkan adayıyım. Bunu daha önce bu kürsüden ilan ettim. 'Kimse yoktu' dendiğinde ben hayret ediyorum. Bülent Deriş'in de listesi vardı. Serdal Adalı'nın da listesi vardı. Ben Fikret Orman'ın listesini beğendim ve ona oy verdim. Çünkü Fikret Orman'ı tanıyordum. Borcumuzu düşüreceğine dair demeçleri vardı. Detay rakamlara girip boğmak istemiyorum. Kimse şunu inkar edemez. Bu borç iki katına çıkmış. 8 senede Yıldırım Demirören döneminde 500 milyon liralık borç, 4 senede iki katına çıkmış. Bu borcun içerisinde stadyumla alakalı hiçbir şey yok. Stadın sponsorları var. Stadın locaları satıldı. Stadın kombineleri satıldı. Bu stat borca yük binmeyecek dedi. Halledeceğim dedi ve halletti. Herkes biliyor bunu. 200 milyon sermaye artırımı, 100 milyonluk hisse satışı. Etti 300. Demba Ba'yı satmışlardır hadi onu kendileri aldı diye onu saymıyorum. Atınç ama kulübün yetiştirdiği ve 15 milyon getirdi. 315 milyon gelir sağlanmış. Yetmez bu borçta herhangi bir sportif başarı da yok. 4 sene, 12 kupa ve sıfır. İkincilik yok. Final yok, çeyrek final yok. Borç iki şey için vardır mesela ben dükkanı güzelleştirmek istiyorum bankadan kredi çekiyorum. Güzelleşen dükkanımda daha fazla para kaznaıp bu borcu ödeyeceğim. İkinci ise piyasa kötüdür. Nakite sıkışırsın borçlanırsın. Bu borcun kulübe herhangi bir katkısı yok. Bu borç buharlaşmış. Sistemde değil bu para. Biliyorsunuz bunları yok berhava'' ifadelerini kullandı.

''Nerede para? Berhava!''
Borcun nasıl oluştuğunu açıklamaya çalışan Sağnak, ''Birincisi Ferrari ile kontratın var. Fevri olarak gidiyorsun tüm kontratını ödüyorsun. 40 milyon Tl ödüyorsun. İki bilgisizlik: Sezer Öztürk'ü aldın herkesin söylemesine rağmen. Ameliyat masasından alınan Eneramo. İkisinin maliyeti 20 milyon. 3 verimsizlik. 4 usulsüzlük: Güzel yapılan bir işte bile bir konuyu usulüne uygun yapamamaktan dolayı yıllarca kira alamadık. Nerede para berhava? 5 Yolsuzluk: Mağazadan adli dava olmuş yağmalama konusu var. Statdan çalınan bakırlar var. Bunlar da ekstra para demek'' dedi.
''İnşaat işlerini durdurmamız lazım''
Başkan Fikret Orman'a ne yapması gerektiği konusunda öneriler sunan Sağnak, ''Başkan ne yapalım diyor? Ben hemen söyleyeyim. Bu kadar borcu olan kulüp sürekli inşaat yapar mı ya! Akatlar stadı yetmiyor 15 bin kişilik salon daha! Bilmem Gerede'ye kamp yeri daha! İnşaat atılımlarını durdurmamız lazım. Bir şey daha var kupa kazanmamız lazım. Beşiktaş'ın asıl işi kupa kazanmak. İçimiz dışımız inşaat oldu. Takımımız güzel bu ortamda bunları konuşmamız lazım. Geçen sene de bu durumdaydık. Sene bitti klasikleşen 3.lük koltuğumuza oturduk. Ben bu kulübü tekrardan kupa kazanan bir kulüp yapmak için Mayıs ayında adayım'' diyerek sözlerini noktaladı.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]