CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ''Talimat mı gelmesi lazım karar vermeniz için? Gözünüzü niye saraya diktiniz?'' dedi. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde AİHM de vardı: ''Sizde vicdan hukuk bilinci var mı acaba? O insanlar öldükten sonra mı karar vereceksiniz?''
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttumAnket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

96% 96% [ 915 ]
1% 1% [ 7 ]
1% 1% [ 6 ]
3% 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Çatışmada : 6 yaralı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:25:32

» CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Yürüyüşümüz sürerken bir tahliye haberi aldık. Umarım İstanbul’a varana kadar tüm gazeteci arkadaşlarımız tahliye edilir. Biz azimle yolumuza devam edeceğiz. Umarım yorulmamışsınızdır...
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:24:06

» Meral Akşener: Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi tartar.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:21:43

» Fed ve Merkez Bankası'nın kararı sonrası dolar/TL 3,52'nin üzerinde hareket ediyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:20:50

» Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kocası ile tartışan kadın, kayınpederi tarafından sokak ortasında silahla vuruldu.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:18:47

» Başkent Londra'daki Grenfell Tower isimli 24 katlı bina alevler içinde kül oldu, yetkililer ölü sayısının 17 olduğunu bildirdiler.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:17:55

» İstanbul'da AVM'ye bomba ihbarı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:15:09

» Kahve koklayan kedi bakın ne yaptı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:05:19

» Ege Denizi'ndeki deprem böyle geliyorum demiş
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:04:29

» Tonlarca ağırlıktaki kabinin altında kalmaktan böyle kurtuldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:03:46


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Egzotik Forumları » Hayatın içinden » Güncel Haberler » CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ''Talimat mı gelmesi lazım karar vermeniz için? Gözünüzü niye saraya diktiniz?'' dedi. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde AİHM de vardı: ''Sizde vicdan hukuk bilinci var mı acaba? O insanlar öldükten sonra mı karar vereceksiniz?''

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ''Talimat mı gelmesi lazım karar vermeniz için? Gözünüzü niye saraya diktiniz?'' dedi. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde AİHM de vardı: ''Sizde vicdan hukuk bilinci var mı acaba? O insanlar öldükten sonra mı karar vereceksiniz?''

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum


-
-
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
İktidar partisini eleştiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Teröre destek verenler terörü bitirir mi? Lafla terör önlenmez. Terörü önlemek akıl işidir akıl.. Bunlarda da olmayan şey akıl'' dedi. 
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun hedefinde AYM üyeleri ve AİHM de vardı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Gönül ister ki her grup toplantısında Türkiye'nin güzel bir olayından söz edelim. Ama acı buna imkan vermiyor. Aramızda çok sayıda anne var o doğduğu andan itibaren üzerine titrersiniz. Okula sevinçle gönderirsiniz anne diye ağlar ama siz onu her seferinde kucaklarsınız. Bu girişi niye yaptım? Şenay Aybüke Yalçın için yaptım. Annesi onu büyüttü üniversiteyi bitirdi. Öğretmen olmak istiyordu. Gencecik çocukları yetiştirmeyi düşünüyordu. Onun YouTube'da bir ağıtı var. 'Mağusa Limanı, limandır liman... Beni öldürende yoktur din iman.' Bu ağıt bir Kıbrıs ağıtıdır Ali İsmail Korkmaz öldüğünde gençler bu ağıtı onun için okurlardı. Şimdi bu ağıtın sahibi değişti ikinci bir sahibi çıktı Şenay Aybüke Yalçın. Bu tür dramların yaşanmasını istemiyoruz bizim huzura ihtiyacımız var.

''TERÖRÜ ÖNLEMEK AKIL İŞİDİR, BUNLARDA DA OLMAYAN ŞEY AKIL''
Referandum sırasında 'evet' oyu verin terör bitecek dediler. Referandum bitti terör devam ediyor. Teröre destek verenler terörü bitirir mi? Terörü önlemek akıl işidir akıl... Lafla terör önlenmez. Terörü önlemek akıl işidir bunlarda da olmayan şey akıl.
ZEYTİNLİK ALAN TARTIŞMASI

Siz zeytinden ne istiyorsunuz? Öyle bir tasarı getirmişler ki adı üretim raporu. Şimdi biz 1939 yılında korunan zeytini 2017'de 'nasıl yok edeceğiz' arayışına girmişiz. Eğer bu ülkenin duyarlı insanları varsa zeytini yok ettirmeyeceğiz.

DARBE RAPORUNA MUHALEFET ŞERHİ

Bu rapor bu şerh 15 Temmuz olayının bilinen bütün ayrıntıları burada yer almıştır.

''249 ŞEHİDİN YAKINLARINA SESLENİYORUM''
Hayatını kaybeden 249 şehidin yakınlarına sesleniyorum. Bu darbenin bütün ayrıntıları ile ortaya çıkmamasını savunan Adalet ve Kalkınma Partisi'ne halen güvenecek misiniz? Bir musibet bin nasihatten evladır. Komisyonun başına FETÖ'yü öven adamı getirdiler. Zaten baştan bu komisyondan bir şey çıkmayacağı belliydi. Savcıların iddianamesine müdahale ediyorlar. Bu davalar mahkemelerde görüşülürken canlı yayınlansın.
''BAKLAVACI, ÇİKOLATACI ESNAF BULDUNUZ AMA SİYASETÇİ YOK''
Darbe öngörülüyordu. Önlenmedi bu darbe girişiminden fırsat çıkardılar 20 Temmuz'da başka bir darbe yaptılar. 17-25 Aralık da bir darbe girişimiydi diyorlar. Neden o süreçte gazeteci Fehmi Koru'yu Pensilvanya'ya gönderdiniz? Biz elini eteğini öpüyoruz Sayın Koru sana Başbakankanlığın Cumhurbaşkanlığın uçağını da tahsis edelim sen git aramızı düzelt. Bir ipte iki cambaz vardı anlaşamadılar. Bu darbenin siyasi ayağı yok mu? Baklavacı çikolatacı esnaf sanayici hakim savcı öğretmen öğrenci buldunuz ama siyasetçi yok. Elbette var. Kim? Onlar iktidar sahipleri. 20 Temmuz'u bir darbe sürecinin başlangıcı olarak kabul ediyoruz. Bu OHAL kararnameleri sadece darbe sürecini bitirmek için mi çıkıyor. Hayır. 20 Temmuz'dan sonra TBMM büyük ölçüde devre dışı bırakıldı. Türkiye KHK'larla yönetilmeye başlandı. Bunun yoluna Anayasa Mahkemesi (AYM) açtı.
AYM ÜYELERİNE SESLENDİ: GÖZÜNÜZÜ NİYE SARAYA DİKTİNİZ?
Buradan AYM üyelerine seslenmek isterim önünüzde yüzlerde dosya var niye karar vermiyorsunuz? Talimat mı gelmesi lazım karar vermeniz için? Gözünüzü niye saraya diktiniz? Oradan talimat bekliyorsanız siz yargıç değilsiniz adalet dağıtamazsınız.
''DAMATLAR SERBEST BIRAKILIYOR''
Damatlar serbest bırakılıyor. Parası olan dayısı olan serbest bırakılıyor. Gariban olan içeride kalıyor. Kadri Gürsel'in evi yok mu Murat Sabuncu'nun var Altan kardeşlerin Ahmet Şık'ın yerleri yurtları var. Onlar niye serbest bırakılmıyor? Çünkü kayınpederleri kayınpeder değil. Parası olanın kayınpederi olanın serbest bırakıldığı bir ortamda adaleti sağlayamazsınız. Adil Öksüz de serbest bırakıldı onun dayısı kayınpederi kim bilmiyoruz ama onun da kuvvetli bir dayısı var.
''ŞU ANDA TÜRKİYE'DE YARGI RESMEN İKTİDARIN TETİKÇİLİĞİNİ YAPIYOR''

Şu anda Türkiye'de yargı resmen iktidarın tetikçiliğini yapıyor. AİHM bu konuma düşmemeli. Eper bu konuma düşerse o kurum da saygınlığını yitirir. Komisyondan geçtğikten sonra biz buna bakarız.

AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ'NE (AİHM) DE SESLENDİ
YSK'daki bir çetenin öngörüsüyle gayrımeşru bir anayasayı dayattılar. Bu anayasa meşru değildir. Üniversitelerde de kıyımlar yapılıyor. Hak arayan iki genç arkadaşımız açlık grevi yapıyorlar. İşimi geri istiyorum diyor buna bile tahammül edemiyorlar. Neden? 20 Temmuz darbesi nedeniyle. Sonunda alıp hapse attılar. AİHM'e seslenmek istiyorum sizde de vicdan hukuk bilinci var mı acaba? O insanlar öldükten sonra mı karar vereceksiniz siz?
KATAR KRİZİ

Geçen hafta Katar konusunda bir konuşma yaptım Türkiye bu kavganın bir tarafı olmamalıdır dedim. İhvan'ın simgesini kullanmak dedik. 7 Haziran Erdoğan konuşuyor İhvan işaretini içinde ne var tek millet tek vatan tek bayrak var diyor. Hakaret etmek aslında zavallılık işidir. Haklıysanız zaten hakaret etmeye gerek yok. Senin tek bayrak tek millet tek bunlardan rahatsız değişim yalan söylemenden rahatsızım. Sen ne biçim adamsın bir söylediğini ertesi gün yalanlıyorsun.

''SAYIN ERDOĞAN SENİN İÇİN NAMUS VE ŞEREF KAVRAMI NE ANLAMA GELİYOR?''
İşine geldiği zaman bir konuşmamı alıyor ona cevap veriyor. Ama ben ısrarla bir soruyum ve onun cevabını bekliyorum. Ramazan ayında soruyorum bu mübarek ayda soruyorum Sayın Erdoğan senin için namus ve şeref kavramı ne anlama geliyor? Namus ve şeref kavramının bu topraklar için ne kadar değerli olduğunu biliyorum. 80 milyon adına soruyorum namus ve şeref kavramı senin için ne anlama geliyor?''

http://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz