AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, zeytinlikle ilgili düzenlemenin komisyona geri çekileceğini açıkladı.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttumAnket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

96% 96% [ 915 ]
1% 1% [ 7 ]
1% 1% [ 6 ]
3% 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Çatışmada : 6 yaralı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:25:32

» CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Yürüyüşümüz sürerken bir tahliye haberi aldık. Umarım İstanbul’a varana kadar tüm gazeteci arkadaşlarımız tahliye edilir. Biz azimle yolumuza devam edeceğiz. Umarım yorulmamışsınızdır...
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:24:06

» Meral Akşener: Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi tartar.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:21:43

» Fed ve Merkez Bankası'nın kararı sonrası dolar/TL 3,52'nin üzerinde hareket ediyor.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:20:50

» Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kocası ile tartışan kadın, kayınpederi tarafından sokak ortasında silahla vuruldu.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:18:47

» Başkent Londra'daki Grenfell Tower isimli 24 katlı bina alevler içinde kül oldu, yetkililer ölü sayısının 17 olduğunu bildirdiler.
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:17:55

» İstanbul'da AVM'ye bomba ihbarı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:15:09

» Kahve koklayan kedi bakın ne yaptı
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:05:19

» Ege Denizi'ndeki deprem böyle geliyorum demiş
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:04:29

» Tonlarca ağırlıktaki kabinin altında kalmaktan böyle kurtuldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Perş. 15 Haz. - 18:03:46


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Egzotik Forumları » Hayatın içinden » Güncel Haberler » AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, zeytinlikle ilgili düzenlemenin komisyona geri çekileceğini açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, zeytinlikle ilgili düzenlemenin komisyona geri çekileceğini açıkladı.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum


-
-
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesine İlişkin Kanun Tasarısı'ndaki, kamu yararı kararı alınan yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasına izin verilebilmesine yönelik düzenlemeyi içeren 2. maddenin komisyona geri çekileceğini söyledi.

Meclis İçtüzüğü toplantısı öncesinde, gazetecilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a gönderdiği mektuba ilişkin sorularını yanıtlayan Elitaş, Kılıçdaroğlu'nun siyasi etiğe ve ahlaka uymayan bir açıklama yaptığını söyledi. 

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun lider oldum diyebilmesi için önce kazanması gerekir" diyen Elitaş, AK Parti'nin 2002'den bu yana önüne gelen 12 sandıktan başarıyla çıktığını belirtti.

"KILIÇDAROĞLU, UZLAŞMAZ BİR TAVIRLA ANILACAKTIR"

Elitaş, şöyle devam etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu, kasetle geldiği genel başkanlıkta önüne gelen sekiz sandıktan sırtı yerden kalkmamıştır. Şu anda aşırı bir aşağılık kompleksi ile sekiz sandıktır kaybetmenin verdiği ruh hali içerisinde, vücut kimyası bozulmuş insanların göstereceği bir tavırla sayın Grup Başkanı'mıza edep ve adap dışı, sanki aşağılayacak bir tavır içerisinde. Düştükleri çukurdan çıkmak için böyle seviyesiz bir konuşma, uygun bir konuşma değildir.Açıkçası zaten Sayın Kılıçdaroğlu'nun uzlaşmaz tavrı tarihe geçmiştir. ****** nasıl hizipçi olarak anılıyorsa Kılıçdaroğlu da uzlaşmaz bir tavırla herhalde anılacaktır." 

Toplantıdan bir sonuç bekleyip beklemediklerine ilişkin soruyu yanıtlayan Elitaş, grup başkanlarının yapacağı toplantıda prensipte İçtüzük ile ilgili anlaşmaları durumunda kendilerinin daha rahat ve hızlı olmasına imkan sağlanacağını söyledi. 

Meclis Başkanı'nın centilmence yaptığı çağrıya karşın Kılıçdaroğlu'nun tavrının centilmenliğe yakışmadığını ifade eden Elitaş, "Lider olabilmek için sırtını yerden kaldırman gerekir" dedi. 

Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesine İlişkin Kanun Tasarısı'nın ve Adalet Bakanlığının HSK'yla ilgili bir düzenlemesinin görüşmelerinden sonra Meclisin 15 Temmuz'a kadar ara vereceğini belirten Elitaş, 15 Temmuz günü gerçekleştirilecek toplantının ardından Meclis'in okulların açılmasından sonraki güne kadar tatile gireceğini bildirdi. 

"YA AYNEN KABUL EDEBİLİR YA DA DEĞİŞTİREREK KABUL EDEBİLİR"

Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesine İlişkin Kanun Tasarısı'nın köpürtülerek doğru olmayan bir şekilde "zeytin yasası" haline getirildiğini dile getiren Elitaş, "Bugün Komisyon Başkanıyla yaptığımız görüşmede üretim paketinin ikinci maddesi olan zeytinlikle ilgili düzenlemeleri komisyona çekecek. Diğer maddelerin İçtüzük 88'e göre görüşülmesine devam edilecek. Bu arada Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığının bu konuyla ilgili görüşleri alındıktan sonra taraflarla da bu konular değerlendirilmiş olacak. En uygun, doğru bir düzenlemenin yapılmasını arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Elitaş, "Tasarıda zeytinliklerle ilgili bir madde kalmamış mı olacak?" sorusu üzerine, "Hayır öyle bir şey olur mu? İçtüzük 88'e göre komisyon o maddeyi yeniden görüşecek. Ya aynen kabul edebilir ya da değiştirerek kabul edebilir" dedi.

http://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz